Relacja z Konferencji ISCB : Nowoczesne metody statystyczne w badaniach medycznych

Pracownicy i współpracownicy naszej Katedry Informatyki i Statystyki UMP wzięli czynny udział w IV konferencji naukowo-szkoleniowej w Bydgoszczy (13-14 października 2023) Nowoczesne metody statystyczne w badaniach medycznych, którą zorganizowała Polska Grupa Narodowa Międzynarodowego Towarzystwa Biostatystyki Klinicznej (Polish National Group of The International Society for Clinical Biostatistics) oraz Katedra Biostatystyki i Teorii Układów Biomedycznych Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu.

Inauguracyjny wykład prof. J.A.Moczko (Spektroskopia bliskiej podczerwieni i techniki analizy sygnału w połączonych dziedzinach czasu i częstotliwości w badaniach psychiatrycznych.)

wykład dr hab. Barbary Więckowskiej (Procentowe wagi dla współczynników RB. Prezentacja graficzna na wykresach U-smile)

dr hab. Barbara Więckowska prowadzi warsztaty z PQStat

warsztaty z RShiny

warsztaty z Pythona

sesja plakatowa

dr Izabela Miechowicz podczas sesji plakatowej (Uciążliwe powiązanie wśród niezależnych zmiennych – jak sobie z nim radzić?)

dr Grażyna Greczka podczas sesji plakatowej (Zastosowanie współczynnika alfa Cronbacha oraz McDonalda w ocena jakości życia u pacjentów z przewlekłym zapaleniem ucha środkowego za pomocą zwalidowanego kwestionariusza COMQ-12.)

współpracujący z naszą katedrą mgr Paweł Kotecki - Co klimatolog może powiedzieć w sprawie zawałów serca?

Kulisy konferencji - Koncert na zaprzyjaźnionej z Collegium Medicum w Bydgoszczy Akademii Muzycznej